PODZIM

Je tu opět podzim, všude kolem spousty krásného barevného listí, kaštanů, dýní, hub, různých plodů. Byla by to škoda je nevyužít :o) Na obloze se vznášejí draci, a kdo nemůže jít pouštět, tak si aspoň malého vyrobí doma na ozdobu.

VĚNEC - Na tento věnec potřebujeme mech, různé suché plody (kaštany, slupky od kaštanů, bukvice, lískové oříšky, listí,...), slaměný věnec, vázací drátek, tavící pistole. K věnci pomocí vázacího drátku připevníme mech. Na hotový obalený věnec lepíme pomocí tavné pistole přírodniny, plody, listí,...

 

VĚNEC NA DVEŘE - Korpus na věnec,tavná pistole, různobarevná pytlovina, okrasné dýně, lýko, tavná pistole, listí (přírodní,umělé), drátek, umělá dýně, barvy na nakreslení obličeje. Korpus obalíme jutou, či pytlovinou, přilepíme listí, mašličky, pomocí drátku připevníme dýně, panáčka a nakonec zakončíme stuhou z juty.

 

MUCHOMŮRKA PRO NEJMENŠÍ -Tvrdý papír, voskovky, lepidlo, vata. Z tvrdého papíru vystřihneme tvar muchomůrky, vybarvíme klobouček a pomocí lepidla přilepíme kousky vaty.

 

JEŽCI - Tvrdý papír, tavící pistole, černý fix, slupky z kaštanů nebo bukvic, "vrtulky" . Vystřihneme si ježečka, nakreslíme obličej a pomocí tavné pistole nalepíme přírodniny.

     

 

         

MOBIL S LISTY - Barevné tvrdé papíry, tužka, nůžky, tempery, lepidlo, starý kartáček na zuby, drátek, nit, noviny. Z tvrdých papírů vystřihneme listy (vždy po dvojicích). Vystřižené listy položíme přední stranou na noviny. Na kartáček naneseme barvu a přejížděním prstem po štětinách nastříkáme na listy různé barvy. Po zaschnutí k sobě přilepíme dvojce listů a mezi ně vložíme nitku. Z drátku podle obrázku vytvoříme háček na zavěšení. listy navážeme podle fantazie.

 

LISŤÁČCI PRO NEJMENŠÍ-Špejle, suché listí, šípky, sisál, lihový fix. Na špejli napíchneme šípek a nakreslíme na něj obličej. Pomocí sisálu připevníme ke špejli list.

 

          

DRAK - špejle, papír, seno, šňůrka, krepový papír, barevné papíry, lepilo, tavná pistole, nůžky. Vytvoříme si hlavu draka, připevníme ocas a mašličky a nakreslíme obličej.

 

  PLODY a LISTY - Tyto plody a listy z barevného papíru můžete použít např. k dekoraci stolu.

zpět na techniky