MUŠLE

Léto je nenávratně pryč a ti z nás, co byli u moře, si jistě dovezli spousty mušliček a teď neví, co s nimi. Pro ty méně výtvarně založené doporučuji mušličky naskládat jednoduše do květináčů, na poličky, zasypat aranžmá,... fantazii se meze nekladou. Pro ty více náročné tu mám pár nápadů:

 

PRO DĚTI:

potřeby: krabice od bot, tvrdý barevný papír, nůžky, mušle, provázek, jehla, tavná pistole, lepidlo, tempery, kameny,...

postup: krabici od bot nabarvíme temperovými barvami namodro, případně obalíme modrým balícím papírem, do víka přilepíme nastojato krabici. Z barevného papíru vystřihneme rybičky, rostlinky, hvězdice a různě do krabice pomocí provázku zavěsíme. Dozdobíme mušlemi a kameny, které přilepíme pomocí tavné pistole.

 

JAK ZABALIT PENÍZE:

postup: téměř stejný jako u předešlého výrobku. Do větší škeble umístíme peníze v ruličce. Na dozdobení můžeme použít různé trávy a písek.

 

DEKORACE:

   

postup:

1.SVÍCE: svíci položíme na podtácek a pomocí tavné pistole umístíme mořskou trávu, či kokosové vlákno a mušle.

2.KVĚTINÁČ: květináč jednoduše oblepíme pomocí tavné pistole mušlemi.

3.SÍŤ: síť zakoupíme v aranžovacích potřebách, dozdobíme ji mušlemi, hvězdicemi, kamínky, šiškami,.... a pověsíme na zeď či do rohu.

 

ZVONEK:

 

potřeby: květináč, barvy, krakelovací lak, štětce, mušle, lýko, tavná pistole, ubrousky, nůžky, lepidlo na ubrousky, ...

postup:

1.květináč nabarvíte podle svých představ, můžete použít i krakelovací lak a ubrouskovou techniku. Dozdobit můžete i pomocí různých malých, či rozlámaných mušliček, které přilepíte pomocí tavné pistole.

2. do mušliček si pomocí malého vrtáčku vyvrtáte dírky a těmi provléknete lýko. Konec lýka vždy přilepíte pomocí tavné pistole dovnitř květináče. Pak už jen stačí přidat něco, co vám bude uprostřed zvonit a zvoneček zavěsit na lýko a nahoru na dozdobení udělat mašli z lýka případně dolepit mušličku.

zpět na techniky